Eren Özmen

Yönetim Kurulu Başkanı - SNC


Eren Özmen, SNC’nin Yönetim Kurulu Başkanı olup, SNC´nin iş yönetimine her bakımdan fiilen müdahil olmaktadır. Eren Özmen, Reno, Nevada Üniversitesinden MBA derecesi aldıktan kısa bir süre sonra, 1988 yılında SNC’ye katılmıştır.

SNC’ye katılmasını müteakiben, SNC’nin hızlı yükselişinin kaynağı olan güçlü finansal ve organizasyonel becerilerini hızla harekete geçirmiştir. Çok boyutlu ve aşırı dinamik bir kişiliğe sahip olan Eren Özmen, SNC’yi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sahibi Kadın Olan En Başarılı Federal Hükümet Yüklenicisi haline getirme hususunda önemli rol oynamıştır.

Fatih Özmen

CEO - SNC


Fatih Özmen’in, CEO olarak liderliği ve vizyonu, SNC’yi, özgün ve ileri teknolojilerin keşfedilmesi konusunda ileriye götürmektedir. Fatih Özmen, Reno, Nevada Üniversitesi elektrik mühendisliği alanında sahip olduğu Master derecesi sonucunda elde ettiği mühendislik alt yapısı ile 1981 yılında SNC’ye katılmıştır.

SNC´deki ilk yıllarında Fatih Özmen, yüksek teknolojiye dayalı sayısız sistem tasarlayıp geliştirmenin yanı sıra çeşitli önemli entegrasyon programlarını yönetmiştir. Geniş kapsamlı bilimsel bilgiye ve iş bilgisine sahip olan Fatih Özmen, küresel piyasanın ortaya çıkan teknolojik ihtiyaçlarını, öngörüsü ve tecrübesi ile tahmin ederek, SNC’nin geleceğe yönelik teknolojileri bugün geliştirmesini sağlamaktadır.

Fatih ve Eren Özmen, “Uzay Alanında Dünyanın En Yenilikçi 10 Şirketi” arasında yer almakta olan SNC’nin yegâne sahipleri olup, üst düzey kurum yöneticileri olarak görev yapmakta ve SNC’nin ardındaki itici güçtürler. Sergilediği önemli gelişimle Amerika’nın en hızlı büyüyen özel şirketleri arasında yer alan SNC, havacılık ve uzay bilimleri alanlarında sunduğu hızlı, yenilikçi ve çevik teknoloji çözümleriyle tanınmaktadır.

Dinamik bir kişiliğe sahip olan bu çift, 1994 yılında SNC’yi satın almıştır. Geleceğe yönelik güçlü vizyonları ile söz konusu çift, SNC’yi genişletmek ve büyütmek üzere planlarını uygulamaya geçirmişlerdir. Özmen çifti, kurumun en önemli paydaşı olan müşterilere, kaliteye ve hizmete güçlü bir şekilde odaklanmayı sürdürmüşlerdir. Ayrıca bütünlük, stratejik planlama ve sağlam bir teknik ve finansal yönetim üzerinde durmuşlardır.

Planlarının bir parçası olarak, SNC, hedeflenen 16 başarılı yüksek teknoloji şirketini satın almıştır. Yaklaşımları, SNC’nin, tek bir ofis içerisinde 20 çalışandan oluşan varlığının, ABD’de, Avrupa’da ve dünya genelindeki müşteri sahalarında bulunan sayısız lokasyonlarda çalışan binlerce personel ile genişlemesini sağlamıştır. SNC, lider olmaya devam etmekte olup, elektronik ürünler, muhabere, uzay bilimleri ve havacılık sektöründe ön sıralardaki konumunu sürdürmektedir.

Özmen çifti, sağlıklı bir iş yaşam dengesine önem vererek, iş yerinde çocuk bakım merkezi tesis edilmesi de dahil olmak üzere, SNC’nin kurumsal kültürü kapsamında aile dostu politikaları teşvik etmektedir.

Özmen çiftinin vizyonu ve olağanüstü cömert çalışan haklarının takdiri olarak, SNC, Nevada ve Kolorado’da bulunan “En İyi Çalışma Yerleri”nden biri olmasının yanı sıra Florida’nın “En İyi Çalışma Yeri” olarak ün kazanmıştır. Bu yenilikçi ekip şirketin başarısına yön verirken, gerek SNC gerekse Özmen çifti, başarılı liderliklerinin sonucunda sayısız kuruluşlar tarafından ödüllendirilmiştir

Menu