NASA, Uluslararası Uzay İstasyonuna Kargo Taşıma Görevini SNC’ye Verdi

MSI: Sierra Nevada Corporation (SNC), 15 Ocak’ta yayımladığı basın bülteniyle, NASA’nın, Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’na kargo teslimatı ve istasyondan yeryüzüne yük taşıma hizmetlerinin sağlanması işi için yüklenici firma olarak SNC Uzay Sistemleri’ni seçtiğini duyurdu.

SNC; NASA’nın açmış olduğu ve ISS’ye yapılacak asgari 6 seferi kapsatan Ticari Bütünleme İkmali Hizmetleri 2 (CRS2) ihalesini kazandı. Söz konusu seferler, SNC’nin Dream Chaser uzay aracı kullanılarak gerçekleştirilecek.

SNC Başkanı Eren Özmen, ABD’nin bu kritik önem taşıyan programı için NASA’nın SNC’yi seçmiş olmasından onur duyduklarını dile getirerek, “Böylesine büyük bir yarışta, SNC’ye duyulan güvenin bu şekilde gösterilmesi gerçekten göğsümüzü kabarttı; Dream Chaser uzay aracının muazzam özelliklerini tüm dünyaya başarılı bir şekilde göstermek için sabırsızlanıyoruz. SNC’nin bu ihaleyi kazanması hepimiz için bir Amerikan Rüyası’nın gerçekleşmesi anlamına gelmekte. CRS2 ihalesine destek vererek bu ehemmiyetli projenin önemini takdir ettikleri için NASA’ya, idareye ve Kongre’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamını oku

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir